Pamflet a hosté

Tato akce je projektem studentů Pražské konzervatoře a byla podpořena finančním grantem Jednoty pro zvelebení hudby v Čechách
v rámci Grantového programu pro studenty Pražské konzervatoře.
Akce
Pamflet a hosté
Místo
Kino Music Club, Cukrovarská 82/51, Praha
Datum
07.12.2019
Žadatel o grant
Karta studenta – Váňa Štěpán

Další doplňující informace o akci

V sobotu 7.12. se v prostorách KINO Music Club pořádal koncert kapely Pamflet.
Jeho členové připravili velmi zajímavou dramaturgii, na podiu se vystřídali hned čtyři různí interpreti!
Koncert zahájily Jana Štromská s Dianou Winklerovou. Folklové duo (Jana- kytara, zpěv, Diana- příčná flétna) si svými písničkami a improvizacemi velice rychle podmanilo četné publikum. Holky zaujaly především díky Janině osobité interpretaci, když se nebála zapojovat publikum do svých refrénů a častých zpěvových a textových hříček. Diana jí pak zdatně sekundovala svojí brilantní bluesovou improvizací  na příčnou flétnu. Děvčata si získala kompletní publikum a sklidila tak zasloužené ovace.
Jako druhá se představila autorská kapela Alchymie, která na koncert přijela z Chlumce nad Cidlinou. Skuina (ve složení dvě kytary, basová kytara, bicí, zpěv), která dovezla i četnou skupinu svých skalních fanoušků, se prezentovala doslova ve velkém stylu: Energický rock, písničkářké řemeslo, tepající rytmická sekce a především stoprocentní vydání sebe sama publiku. Byla to jedním slovem jízda! Posluchači jejich vystoupení samozřejmě nenechali bez odezvy a vyžádali si dva přídavky.
A konečně se předvedli i domácí, pořádající kapela Pamflet.  Své vystoupení obohatili hned o dva hosty. Na klávesy se přidal Jan Kubín a zazpívat si přišla i Eva Matějovská. Ta nejprve obohatila svým vokálním umem píseň Spadneme do Nebe, poté za doprovodu Pamfletů zapěla i svou zbrusu novou píseň- Tažní ptáci. Nálada v publiku byla skvělá, když koncert dospěl poslední písničkou ke svému závěru.
Publikum bylo hojné, posluchači odcházeli nadšení, koncert plný hostů se vydařil. Velký podíl na tom měl i mistr zvuku Jan Hlušička, kterému tak patří ohromné díky za perfektně odvedenou práci se zvukem a světly.
Kapela se již nyní těší na další koncert.
Jana Štromská
DSC02647-63.jpg
Pamflet
Eva Matějovská