Na varhany pro varhany

Tato akce je projektem studentů Pražské konzervatoře a byla podpořena finančním grantem Jednoty pro zvelebení hudby v Čechách
v rámci Grantového programu pro studenty Pražské konzervatoře.
Akce
Na varhany pro varhany
Místo
kostel sv. Martina, Třebíč
Datum
06.01.2019
Žadatel o grant
Karta studenta - Dvořák Lukáš

Další doplňující informace o akci

Jak již napovídá samo synonymum, královský nástroj, pyšní se varhany hned několika „nej“. Od největšího nástroje vůbec, přes nástroj s největším rozsahem až pochopitelně i po nejdražší nástroj ze všech. A o to více si vážím lidí, kteří se zhostí tohoto opravdu nelehkého úkolu spojeného s obstaráváním dostatečných finančních prostředků pro stavbu zcela nových varhan. Tento projekt odstartoval již před několika lety v Třebíči a já jsem moc rád, že jsem se do něj mohl svým koncertem zapojit.
Každý další koncert totiž přidává potřebné koruny na účet varhan, jejichž stavba je již ve třetí třetině a v nejbližší době by se měla zcela dokončit. Kromě finanční stránky byla ale zcela jasnou předností koncertu i informovanost místních, jak krásný nástroj v jejich městě roste, protože se jedná o špičkovou práci zřejmě nejlepších varhanářů u nás - Varhanářské dílny Kánský-Brachtl. Na nástroji vhodném pro téměř jakoukoliv epochu varhanní literatury zazněla díla od G. Muffata, J. S. Bacha, P. Ebena, J. Alaina a A. Guilmanta.
I díky skvělému přístupu ze strany organizátorů se pro mě stal koncert v Třebíči opravdovým hudebním potěšením a již nyní se moc těším, až budu moci na kompletně dokončený nástroj zahrát během příštího roku další koncert.
1.JPG   2.JPG   3.JPG