Koncert dua saxofON A AkordeON

Tato akce je projektem studentů Pražské konzervatoře a byla podpořena finančním grantem Jednoty pro zvelebení hudby v Čechách
v rámci Grantového programu pro studenty Pražské konzervatoře.
Akce
Koncert dua saxofON A AkordeON
Místo
Husův sbor - Plukovníka Stříbrného 686, 272 01 Kladno
Datum
25.11.2017
Žadatel o grant
Karta studenta - Šediváková Štěpánka

Další doplňující informace o akci

25.11.se uskutečnil náš koncert dua SaxofON A akordeON. Koncert proběhl v krásném prostředí bývalé kladenské synagogy, která je momentálně místem, kde se setkávají věřící z Československé církve husitské.
Na úvod nás hezkými slovy představil místní farář a popřál mnoho štěstí nadcházejícímu účinkování. Koncert jsme začali náročnější skladbou Fattore K od Paola Picchia, která je velmi rozmanitá a charakterově vychází z Klezmer stylu. Po našem uvítání jsem pokračovali známým autorem A. Piazzolou a v našem podání jsme zahráli skladbu Novitango. Součástí koncertu bylo i naše sólové účinkování. Štěpánka Šediváková zahralá výběr sólových skladeb od Phillipa Glasse – Melodies for saxophone a to v podání na altový saxofon. Filip Kratochvíl zase zahrál sólovou skladbu na akordon Haiti od F. Abgelise . V průběhu koncertu jsem také zahráli modernější skladbu od Pavla Trojana - Čtyři kusy pro saxofon a akordeon. Koncert jsme zakončili pestrou skladbou Suite Helenique, kterou napsal (původně pro saxofonové kvarteto) Pedro Itturalde. Díky bouřlivému potlesku jsme mohli zahrát přídavek, a to naší velmi oblibenou skladbu od Gorky Hermosy - Anantango.
Koncert měl veliký úspěch. Kostel se bez nejmenších problémů zaplnil posluchači a příjemná atmosféra nás provázela celý koncert.
Tento koncert bereme jako zkušenost k nezaplacení a utvrzení, že naše duo má dobrou perspektivu i do budoucna.