Jarní koncert

Tato akce je projektem studentů Pražské konzervatoře a byla podpořena finančním grantem Jednoty pro zvelebení hudby v Čechách
v rámci Grantového programu pro studenty Pražské konzervatoře.
Akce
Jarní koncert
Místo
husitsky kostel, Čelákovice
Datum
21.05.2017
Žadatel o grant
Karta studenta - Machovičová Monika

Další doplňující informace o akci

V neděli 21. května se mohla široká veřejnost přijít zchladit po horkém odpoledni do hisitského kostela v Čelákovicích a zárověň poslechnout koncert studentů Pražské konzervatoře.
V úvodu koncertu zazněly varhanní díla Johanna Sebastiana Bacha a ihned po chorální předehře a fantazii zazněla houslová sonáta č. 1. Představeno bylo i dílo Josefa Ferdinanda Norberta Segera a dalšího skladatele působících v Čechách Heinricha Biebra. Skladatel, který znovu objevil dílo Johanna Sebastiana Bach - Felix Mendelssohn Bartholdy - pro varhany také komponoval. Napsal například šest sonát a návštěvníci našeho Jarního koncertu měli možnost vyslechnou pátou z nich. Dalším navazovatelem na Bachův odkaz je Max Reger, který se velmi inspiroval bachovskou polyfonií, ke které komponoval své harmonické a velmi pestré cítění. Z jeho pera bylo možné vyslechnout skladbu Benedictus, která je určena zvláště k litugickým účelům. Celý koncert uzavírala skladba Petra Ebena, od jehož úmrtí v letošním ruce uplyne 10 let a jemuž jsme tímto chtěli vzdát poctu.
Myslíme, že poslucháčům se koncert líbil a že jsme jim mohli nabídnout skladby, které se zase tolik nehrají a těšíme se na další koncert.