Koncert ke dni sv. Valentýna

Tato akce je projektem studentů Pražské konzervatoře a byla podpořena finančním grantem Jednoty pro zvelebení hudby v Čechách
v rámci Grantového programu pro studenty Pražské konzervatoře.
Akce
Koncert ke dni sv. Valentýna
Místo
Na Proseku, Masarykova 40, Sezemice 53304
Datum
14.02.2017
Žadatel o grant
Karta studenta – Voříšková Simona

Další doplňující informace o akci

Ve spolupráci s restaurací Naproseku jsme se snažili připravit si pro všechny hosty velmi příjemný večer nejen po degustační stránce, ale i hudební. Zároveň jsem byla ráda, že jsem mohla mnohým posluchačům představit tento krásný nástroj naživo, jelikož většina z nich harfu viděla živě právě až nyní a dříve pouze z médií - zejména pohádek.

V repertoáru jsem měla připravené nejen klasická díla (G. F. Handel, J. S. Bach, F. Schubert, C. Debussy, M Tournier, F. Godefroid, F. J. Naderman, ...), ale také několik pohádkových, muzikálových melodií a populárních skladeb. Posluchači velmi ocenili různorodost skladeb, které se na harfu dají zahrát. Po vystoupení mnoho hostů zůstalo a přišlo se dozvědět více o tomto nástroji - o technice hraní, funkci pedálů, terčíků a způsobu hraní na struny.

Večer hodnotím jako velmi vydařený, lidé si po výborném jídle poslechli krásný zvuk harfy a se zájmem se přišli dozvědět i další informace o tomto nástroji.