Nerudný Fest

Tato akce je projektem studentů Pražské konzervatoře a byla podpořena finančním grantem Jednoty pro zvelebení hudby v Čechách
v rámci Grantového programu pro studenty Pražské konzervatoře.
Akce
Nerudný Fest
Místo
Rock Cafe (Národní třída)
Datum
10.02.2017
Žadatel o grant
Karta studenta - Keil Josef

Další doplňující informace o akci

Nerudný Fest je jednovečerní hudební festival zaměřený na žáky středních škol. Hlavní myšlenkou je podporovat mladé nadějné kapely, dát jim možnost zahrát si po boku profesionálních hudebníků a také jim poskytnout příležitost ukázat své umění publiku. Letošní ročník představí celkem pět kapel.
Tři nové studentské kapely doplilií dva tahouni české scény v jamajských rytmech. Návštěvníci se tedy můžou těšit na hudební styly jako je dub, reggae, ska-jazz, ale také indie-rock, funk nebo brass-rap. 
Tento ročník  Nerudný Festodstartovalo desetičlené hudební těleso s názvem Shizzle Orchestra, jejiž členové jsou otevřeni velké škále hudebních stylů. Dechová sekce se skvěle postarala o lehký nádech balkánské muziky zatímco rytmická sekce držela pevný podklad pro rapujícího frontmana. Jako další vystoupila kapela Humdrum Lighthouse, která do večera vnesla dávku kvalitního
a originálního idie rocku. Po nich ska-funková kapela Jsem z toho jelen a večer završili v těchto kruzích již dobře známí Bug’n’Dub s Green Smatroll.
Celý festival se odehrál večer mezi sedmou až dvanáctou hodinou desátého února v pražském klubu Rock Cafe na Národní Třídě. Myslím, že si všichni z mladších kapel odnesli inspiraci i několik rad od starších zkušených hudebníků, kteří si naopak rádi zavzpomínali na začátky své hudební kariery.
 
1.jpg
2.jpg
3.jpg
7.jpg