Klavírní recitál Lucie Langerové

Tato akce je projektem studentů Pražské konzervatoře a byla podpořena finančním grantem Jednoty pro zvelebení hudby v Čechách
v rámci Grantového programu pro studenty Pražské konzervatoře.
Akce
Klavírní recitál Lucie Langerové
Místo
Galerie M + M, Hranice
Datum
09.04.2015
Žadatel o grant
Karta studenta - Langerová Lucie

Další doplňující informace o akci

Ve čtvrtek 9. dubna 2015 měli hraničtí posluchači možnost vyslechnout si část absolventského programu klavíristky Lucie Langerové, studentky Pražské konzervatoře.
Koncert se konal v příjemném prostředí Galerie M+M, kde umělkyně ráda vystupuje už od útlého dětství, od 14 let pak zde pravidelně pořádá vlastní recitály. I publikum je tak zde na ni zvyklé, a proto není snadné ho překvapit a nadchnout něčím novým, dalším uměleckým zážitkem.
V tento den se to ale opět podařilo a nadšené diváky téměř nebylo možné dostat po koncertě z jejich míst - netrpělivě vyčkávali další přídavky.
 
Na úvod koncertu zazněla Sonáta cis moll op. 27 Ludwiga van Beethovena. Následovaly Rapsodie h moll a g moll op. 79 Johannese Brahmse. U romantismu se zůstalo i nadále, kdy byly na programu dvě skladby Fryderyka Chopina, a to Polonéza fis moll op. 44, která měla v podání interpretky premiéru, a Balada As dur op. 47. Na závěr koncertu jsme se přesunuli do doby bližší současnosti a do české země: zaztěla totiž V. sonáta Luboše Fišera.
Pouze jeden připravený přídavek, kterým byla Chopinova etuda c moll op. 10, č. 12, však publiku nestačil. Klavíristka proto přidala ještě kadenci, kterou napsal k 1. větě koncertu d moll Wolfganga Amadea Mozarta prof. Ivan Klánský. Po milém rozloučení a poděkování galeristky Anny Musilové, která prohlásila, že by si ráda poslechla cokoliv, klidně i Kočka leze dírou, zazněla jako tečka za tímto koncertem s trochou humoru i tato píseň.
DSC_0012.JPG