Duhová bouře

Tato akce je projektem studentů Pražské konzervatoře a byla podpořena finančním grantem Jednoty pro zvelebení hudby v Čechách
v rámci Grantového programu pro studenty Pražské konzervatoře.
Akce
Duhová bouře
Místo
Liberec
Datum
30.05.2014
Žadatel o grant
Karta studenta - Langerová Lucie

Další doplňující informace o akci

Ve dnech 30. - 31. května 2014 se Libercem prohnala Duhová bouře. Tento multižánrový festival Hudební mládeže se zde konal již po čtyřiadvacáté, a přesto nám každý rok přináší něco nového. Nebudu ale předbíhat, jelikož zahájení bylo zcela tradiční: páteční podvečer totiž pravidelně patří Duhovému karnevalu, tedy duhovému průvodu městem spojeným s hudebními i tanečními performancemi, v čele s orchestrem TAM-TAM BATUCADA, naplňujícím atmosféru rytmy samby, a to především zásluhou energického Miloše Vacíka.
Tam-Tam Batucada
Ostatní páteční vystoupení byla vesměs taneční: k vidění byly oslnivé výkony orientálních tanečnic ze studia Mariam, folklórního souboru Jizera, taneční skupiny Divokej Ir i tanečníků studia Takt a Vem Camará Capoira Liberec.
Následující den se celý Liberec zbarvil programem s názvem Duhové město. Myslím, že nepřeháním, pokud řeknu, že právě s jeho zahájením přišla i největší zajímavost letošního ročníku, a to Instantní rocková opera Babička. Toto osobité dílo z dílny Lukáše Smrkovského už sklízelo úspěchy na festivale hudebního divadla Prkna 2014 v Hradci Králové - a v Liberci tomu nebylo jinak. Celý projekt je tak osobitý, že bych ho asi pouhým popisem nedokázala dostatečně trefně vylíčit. Proto zmíním jediné: Pamatujte, že babičkou může být opravdu každý.
Ve zbytku programu se představilo několik velice různorodých kapel a nechyběl ani Kazzoo Orchestr složený ze členů Hudební mládeže. A ani na děti jsme nezapomněli - po celou dobu programu si mohlo každé z příchozích dítek vymalovat vlastní duhu, z nichž pak vzniklo ohromné umělecké dílo - a odměna pro malé malíře? Jeden ze stovek duhových balonků, jimiž se po celý zbytek dne vybarvoval celý Liberec.
Poslední částí programu byla Bouře barev, přesněji koncert v Oblastní galerii. Po několika krátkých vystoupeních klavíristky, klarinetistů a fagotisty z řad členů Hudební mládeže se až "do konce festivalu" rozezněl sálem klavír. V podání Lucie Langerové zaznělo nejprve 5 skladeb Bedřicha Smetany, věnovaných oslavě roku české hudby, druhá část už byla "mezinárodnější", kdy interpretka přednesla díla z pera J. Brahmse a F. Chopina.
Lucie Langerová