Noc kostelů 2014

Tato akce je projektem studentů Pražské konzervatoře a byla podpořena finančním grantem Jednoty pro zvelebení hudby v Čechách
v rámci Grantového programu pro studenty Pražské konzervatoře.
Akce
Noc kostelů 2014
Místo
kostel sv. Václava, Znojmo-Louka
Datum
23.05.2014
Žadatel o grant
Karta studenta - Kružíková, Ing. Soňa

Další doplňující informace o akci

Noc kostelů je každoroční celostátní akce, kde si samy farnosti vytváří program pro návštěvníky kostela. Soňa Kružíková, studentka Pražské konzervatoře a varhanice farnosti Znojmo - Louka, organizačně i hudebně zajišťovala program celé Noci kostelů v kostele sv. Václava ve Znojmě - Louce. V průběhu noci zněl kostelem zpěv Zuzany Zaimlové, příčná flétna a zobcové flétny Lucie Hagenhoferové, Znojemské žestě a loucké varhany v podání Soni Kružíkové. Kryptu kostela hudebně obohacovalo trio "Jazzy talking" (příčná flétna: Marek Weiss, piano: Michal Smrčka, basa: Jan Havlík).
Noc kostelů byla zahájena bohoslužbou s varhanním doprovodem lidu, zazněla při ní také část z Vivaldiho Gloria Domine Deus a skladba Sub Tuum Preasidium Alberika Mazáka. Od 19h byl pro návštěvníky připraven Koncert k "Roku české hudby", který zahájily Znojemské žestě, dále dvě intermezza duchovní hudby. Do programu byla zařazena i půlhodina věnována královskému nástroji - varhanům, kde se návštěvníci dozvěděli, jak varhany fungují a mohli si i zahrát a také zahráli. Celá noc kostelů byla zakončena zpívaným latinským kompletář, ke kterému se připojili i Premonstráti jak z Louky tak z rakouského kláštera v Gerasu.
Podrobný program celé Noci kostelů ve Znojmě-Louce: http://nockostelu.cz/?pg=108
P1220381.JPG   P1220387.JPG   P1220382.JPG