Jarní koncert v kavárně

Tato akce je projektem studentů Pražské konzervatoře a byla podpořena finančním grantem Jednoty pro zvelebení hudby v Čechách
v rámci Grantového programu pro studenty Pražské konzervatoře.
Akce
Jarní koncert v kavárně
Místo
Kavárna u svaté Ludmily, Náměstí míru
Datum
01.04.2014
Žadatel o grant
Karta studenta - Bradávková Eva

Další doplňující informace o akci

Tradiční, v pořadí již pátý, Jarní koncert v kavárně proběhl úspěšně, posluchačům byla nabídnuta pestrá všehochuť sestávající z instrumentálních a tanečních vystoupení studentů PK. Zazněly zde skladby napříč všemi žánry, od baroka (např. fantasie a moll Georga Philippa Telemanna, nebo Preludium a fuga C dur od J. S. Bacha) až k populárním a muzikálovým písním ( Hallelujah Leonarda Cohena, Jar of Hearts  Christini Perri, nebo Evergreen z muzikálu Kudykam od Barbary Streisand). Velký úspěch sklidilo vystoupení Cimbálové muziky Marie Hasoňové, která měla na repertoáru lidové písně nejen z různých koutů Česka, ale i od našich slovenských a polských sousedů (Tanec Banátu,Seděla Anička, Pásmo polských písní, Muzikantské variace, Slovenské melodie, Čardáš a moll, Cikánské písně).
 Z tanečních čísel, můžeme zmínit např. Tanec Labutí, který provedly Tereza Jindráková, Pavlína Kopecká, Alžběta Mayerová, Anna Slaninová, nebo Barvičky v provedení Barbory Lahučké, Patricie Ludecke, Anny Koutňákové, Kláry Šelmátové a Anny Weissové. Všichni účinkující nakonec dostali sladkou odměnu. Výtěžek koncertu bude věnován na potřeby Domova mládeže svaté Ludmily.
 
P1080518.JPG    P1080516.JPG    P1080512.JPG
Tanec labutí