Česká mše Vánoční + koledy

Tato akce je projektem studentů Pražské konzervatoře a byla podpořena finančním grantem Jednoty pro zvelebení hudby v Čechách
v rámci Grantového programu pro studenty Pražské konzervatoře.
Akce
Česká mše Vánoční + koledy
Místo
Světlá nad Sázavou, Ledeč nad Sázavou
Datum
29.12.2013
Žadatel o grant
Karta studenta - Trtík Jiří

Další doplňující informace o akci

Česká mše Vánoční ve Světlé nad Sázavou a v Ledči nad Sázavou
Česká mše Vánoční zazněla po mým vedením 29.12. v Ledčí nad Sázavou (14:30) a ve Světlé nad Sázavou (18:00) ve skvostném obsazení sólistů Petr Nekoranec (absolutní vítěz soutěže konzervatoří 2013, vítěz soutěže o koncert s Českou filharmonii), Kristýna Kůstková (1. cena na soutěži konzervatoří 2013), Pavel Vančura (sólista libereckého divadla F.X. Šaldy, vítěz ceny Thálie) a Jana Prouzová (studentka pražské HAMU). Orchestr Region, který jsem doplnil o vynikající smyčcaře z Pražské konervatoře, hrál velmi slušně a místní početný sbor Gaudeamus, který je pod mým vedením již dva a půl roku, také podal vynikající výkon. Jako přídavek zazněla koleda Narodil se Kristuspán v mé vlastní úpravě.
Podařilo se nám vytvořit kouzelnou atmosféru a oba kostely praskaly ve švech a ve Světlé dokonce ti posluchači, kteří přišli o trochu pozdě, se již pro přeplněnou kapacitu nevešli. Oba koncerty byly velmi úspěšné a vyšly o nich celkem tři články (Světelská zpravodaj, Havlíčkobrodský deník), ze kterých přikládám dva.
Články v Havlíčkobrodském deníku: