Koncert pro klaVír Steinway, 31.03. 2011

Pražská konzervatoř v letošním roce dostavěla svůj nový koncertní sál přímo v budově školy, Na Rejdišti 1, Praha 1.
Po 100 letech tak je v centru Prahy otevřena další významná hudební síň. Ozdobou nového koncertního sálu Pražské konzervatoře se nyní díky členu Jednoty pro zvelebení hudby v Čechách a předsedovi představenstva Unicorn panu Vladimíru Kovářovi stane nové koncertní křídlo Steinway. Jedná se o ten nejvyšší model firmy Steinway & Sons, typ D 274 - Concert Grand. Společnost Unicorn je proto také hlavním partnerem tohoto výjimečného cyklu koncertů.
Koncert Pro klavír Steinway se uskuteční dne 31.03.2011, a v nově otevřeném sále Pražské konzervatoře poprvé zazní zbrusu nové klavírní křídlo, které bylo vybráno v březnu 2011 v továrně Steiway & Sons v Haburku (více zde).
Na koncertu vystoupí excelentní mladý klavírista, absolvent konzervatoře Lukáš Klánský spolu se svým otcem, světovým virtuózem Ivanem Klánským. Dále se představí teprve 12letý, avšak hvězdný talent Matyáš Novák a půvabná, nadaná Andrea Vavrušová, absolutní vítězka nedávné soutěže českých konzervatoří. Zazní zde také skladba z autorské dílny ředitele Pražské konzervatoře Pavla Trojana a v druhé polovině koncertu uslyšíte mj. symfonický orchestr školy, který zahraje části ze Smetanovy Mé vlasti, se kterou bude letos zahajovat také festival Pražské jaro.
Podívejte se tedy do programu... a prohlédněte si fotografie, nebo nahlédněte do dopisu pana profesora Kouteckého nebo herečky Hany Maciuchové.